Otsin mängukaaslast


Canon EOS 350D

[English? Check at the end]

Iga kord kui kohvri lahti teen, et oma uus mängukann Canon EOS 60D kaasa haarata ja mõnele vahvale fotosessioonile tormata, vaatan nukralt, kuidas mu vana hea sõber 350D kohvrisse jääb. Alates 2005. aastast, mil ma ta soetasin, on ta toonud mu ellu rohkelt seiklusi, viinud lavatagustesse, kuhu ma muidu poleks kunagi sattunud, toonud mulle uusi sõpru, kellega ma poleks muidu kunagi kohtunud. Selle kaameraga on tehtud kõik fotod alates blogi algusest 2006. aastal kuni fotodeni 2011. aasta septembri-oktoobri postitustes.

Mu endal nüüd 2011. aasta oktoobrist uus kaamera, kuid kuna 350D on mind läbi 6 aasta suurepäraselt teeninud, arvasin, et ehk oleks sellest ka kellelegi teisele kasu, kes tahaks veidi proovida, mida tegelikult tähendab digitaalse peegelkaameraga pildistamine. Annan oma vana sõbra mängukaaslaseks tasuta — ainus kulu oleks kaamera tagasisaatmise postikulu, kui Sa seda mulle isiklikult tagasi ei saa tuua.

Mängimiseks pakun:

* DSLR kaamera Canon EOS 350D
* objektiiv Canon EF 50 mm 1:1.8 II
* mälukaart (Compact Flash, 4GB)
* akulaadija
* USB-kaabel
* kaamera juhend (kui leian raamatukese üles)

Kuna ma ise ei saa kogu selle aja Sul kätt hoida ja õpetada, mida ise välja olen nuputanud, panen kaasa ka raamatu “Paremad pildid Canon EOS digipeegelkaameraga” (Jukka Kolari – Peter Forsgård).

KKK

Kuidas mängukaaslase valin?

* Hakka facebook.com/ranno.eu laikijaks.
* Kirjuta seal oleva mängukaaslase otsimise postituse alla kommentaar, miks oleksid Sina sellel korral kõige toredam mängukaaslane või miks just Sinul oleks sellest suur abi.
*  Märgitud kuupäeval valin enda hinnangul kõige sobivama mängukaaslase oma kaamerale ja annan sealsamas ka teistele teada, kelle valisin.

Kas on suurem võimalus saada mängukaaslaseks kui..

* ..jagad seda kõigile oma sõpradele teatega ‘tahan võita!’?
-> Ei. Kui tõesti arvad, et see info on väärt sõpradega jagamist, oleks tore muidugi, kuid kindlasti ei taha, et mu väiksest mängukaaslase otsingust saaks järjekordne spämmimisvahend, ehk siis see ei lähe kuidagi arvesse, kui paljudele seda teadet jaganud oled. Tore, kui lehele peaks tulema palju fänne, kuid kui valida mängu kaaslane vaid toodud klikkide järgi, võiks kaamera valitul sootuks sahtlisse igavlema jääda ja kogu üritus osutuks suhteliselt mõttetuks.

* ..oled minu sõber või tuttav?
-> Vabanda, kuid ei. Valiku teen siiski eelkõige kommentaaridesse jäetud põhjenduste järgi, olgu need siis mu sõpradelt või võhivõõrastelt.

Palju maksma läheb?

Ei midagi! Kui kaamerat rentida tahaksid, oleksid selle juba rentinud Photoipointist. Tallinna piires toon selle Sulle ise kohale, Eesti piires saadan postiga. Ainus kulu Sinu poolt olekski postikulu (u 3€), kui Sa seda ise mulle tagasi ei saa tuua.

Palju ma kasumist ja kuulsusest endale tahan?

Kui Sul tõesti õnnestub kaamerat kasutades (mitte seda müües!) midagi teenida, siis tee seda, ja mul on hea meel, et sellest kellelegi kasu on olnud! Mina ei küsi kasumist midagi. Kui jagad kuskil tehtud fotosid, siis ehk väike ‘aitäh’ ja link seal kuskil all oleks tore, kuid ei pea ka seda.

Kui kaua mängida saab?

Arvan, et kaks nädalat võiks olla sobiv aeg. Kui on põhjendatud vastukaja selles suhtes, siis võin edaspidi seda aega ka pikendada.

Kellele kuuluvad fotod?

Loomulikult kuuluvad kõik õigused fotodele Sulle! Kui oled nõus, siis postitan blogis ja/või Facebookis mõne tehtud piltidest koos viitega Sulle.

Kas ma ullike tõesti ootan kaamerat tagasi koju ka?

Enne kui kaamera mängimiseks üle annan, palun Sul allkirjastada lühikese ja lihtsa kokkuleppe, et määratud aja möödumisel toimetad kogu komplekti mulle tagasi.

Aga tahaks veel pärida ja uurida!

Lase käia, võid küsimusi kirjutada siia postituse alla või facebooki või otse e-mailile. Kui on küsimusi, millest ka teistele võiks abi olla, täiendan ka siinset postitust.

English

I am looking for a playmate for my dear old friend — Canon EOS350D. I am lending it out for free for couple weeks at a time. Since it is mostly meant for potential playmates in Estonia, it made more sense to have this post in Estonian. However, if You don’t have to be Estonian to get to play with it, so if You are over here and interested in playing with it too, try google translate or I can just briefly explain You the conditions upon request.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.